Lisle, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lisle, New York
qytet
Vendndodhja
Lisle, New York is located in SHBA
Lisle, New York
Lisle, New York

Koordinatat: 42°21′2″V 76°0′10″P / 42.35056°V 76.00278°P / 42.35056; -76.00278

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Broome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 121.7 km2
 •  tokësore 121.5 km2
 •  ujore 0.2 km2
Popullsia 2751 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 42° 21′ 2″ Veri

76° 0′ 10″ Perëndim

Lisle, New York është një qytet në qarkun Broomeshtetit federal New York, SHBA. Në Lisle, New York jetojnë 2751 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është banor/km2 (22.7 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 121.7 km2 .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lisle, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale