Lista e kompanive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Këtu janë të paraqitura listat e firmave sipas kategorizimeve të më poshtme.

VENI RE!:
Listat përfshijnë vetëm kompanitë e njohura me veprimtari të gjerë dhe jo kompani të vogla e lokale. (Posaçërisht vlen për listën e kompanive nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia - ku jetojnë më shumë ediutes shqipëtarë.)

Listat sipas regjionit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Listat sipas prodhimtarisë/shërbimeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Listat sipas suksesit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]