Litija

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Litija (gjermanisht: Littai) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Zasavskës .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]