Livadhet dhe kullosat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Livadhet ose kullosat janë një habitat fushor të vegjetuara nga bari dhe bimë të tjera jo-drusore (preri).