Livonia, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Livonia, New York
qytet
Vendndodhja
Livonia, New York is located in SHBA
Livonia, New York
Livonia, New York

Koordinatat: 42°49′12″V 77°40′5″P / 42.82000°V 77.66806°P / 42.82000; -77.66806

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Livingston
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 7809 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 42° 49′ 12″ Veri

77° 40′ 5″ Perëndim

Livonia, New York është një qytet në qarkun Livingstonshtetit federal New York, SHBA. Në Livonia, New York jetojnë 7809 banorë (2010).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Livonia, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale