Ljutomer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
20100819-Ljutomer-Hauptplatz-Slovenija.jpg

Ljutomer (gjermanisht: Luttenberg) është një vendim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Pomurskës .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]