Llaloti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llalot
Λαλιώτης
Fshat
Vendndodhja
Llalot is located in Greqia
Llalot
Llalot
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 283 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 0′ 44″ Veri

22° 40′ 28″ Lindje

Popullsia 372 banorë (2011)

Llalot[1] (greqisht: Λαλιώτης/Laliótis) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37.