Llapa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llapë
Λάππας
Fshat
Vendndodhja
Llapë is located in Greqia
Llapë
Llapë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Perëndimor
Qarku Ahai
Komuna Larisë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 5′ 51″ Veri

21° 25′ 7″ Lindje

Popullsia 1.000 banorë (2011)

Llapë[1] (greqisht: Λάππας/Láppas) është fshat në qarkun i Ahaisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 31.