Llazar Treska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Llazar Treska kryetar i Komitetit Ekzekutiv i Tiranës [1] prej vitit 1944 deri në vitin 1945.Themelues dhe Dekan i Fakultetit te Shkencave Pyjore prej vitit 1959 deri ne 1980.


Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Valter Gjoni. "42 kryetarët e Tiranës. Album fotografik dhe biografik", Tiranë, Shkurt 2016.