Llukovica (Kamenicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llukovica (Kamenicë)
Fshat
Vendndodhja
Llukovica (Kamenicë) is located in Maqedonia e Veriut
Llukovica (Kamenicë)
Llukovica (Kamenicë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Kamenicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2304
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 42° 00′ 46″ Veri

22° 36′ 37″ Lindje

Popullsia 269 banorë (2002)