Logatec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Logatec 2.jpg

Logatec (gjermanisht: [Loitsch] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help), italisht: [Longatico] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Sllovenisë Qendrore .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]