Lopera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lopera
Popullsia
 • Gjithsej3.837

Lopera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lopera, të provincës Jaén. Lopera ka 3837 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lopera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale