Lordi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lordi (2023)

Lordi është një bend hard rock / heavy metal, i formuar në Helsinki, Finland, në vitin 1996 mbas iniciativës e Tomi Putaansuu.

Personeli[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anëtarët aktualë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Tomi Putaansuu - këngëtar (1996-)
  • Hiisi - bas kitarë (2019-)
  • Mana - bateri (2012-)
  • Hella - tastiere (2012-)

Anërarët historik[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Studio albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Compilation[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


 Commons: Lordi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale