Los Barrios

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Barrios
Komunë
Stema_figuraBandera de Los Barrios.png
Vendndodhja
Los Barrios is located in Spanjë
Los Barrios
Los Barrios

Koordinatat: 36°11′V 5°29′P / 36.183°V 5.483°P / 36.183; -5.483

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Campo de Gibraltar
Kryetari i Bashkisë Ángeles Ariza Núñez (2009)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 331.33 km2
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Popullsia 22587 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1704
Vendasit Barreños, Barriopeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11370, Railway station: 11379
Prefiksi (+34) 956
Faqja Zyrtare www.losbarrios.es


Los Barrios është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Gibraltar, të provincës Cádiz, në Andalusia. Los Barrios ka 22587 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 331.33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]