Lubnica (Konçë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lubnica (Konçë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Lubnica (Konçë) is located in Maqedonia e Veriut
Lubnica (Konçë)
Lubnica (Konçë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Konçë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2424
Prefiksi (+389) 032
Targa RA
Koordinatat 41° 30′ 14″ Veri

22° 22′ 01″ Lindje

Popullsia 361 banorë (2002)