Luciano Panetti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luciano Panetti
Të dhënat personale
Data e lindjes13 korrik 1929
Vendi i lindjesPorto Recanati, Itali
Data e vdekjes26 dhjetor 2016
Vendi i vdekjesCivitanova Marche, Itali
Gjatësia1,82 m (5 ft 11+12 in)
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1949–1952Jesi?(?)
1952–1955Modena88(?)
1955–1961Roma147(?)
1961–1964Torino21(?)
1964-1965A.S. Lucchese8(?)
Gjithsej264(0)
Ekipet e menaxhuara
1965-1967Portorecanati
1967-1968A.S Melfi
1970-1971Flacco Venosa
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Luciano Panetti (13 korrik 1929 – 26 dhjetor 2016[1]) ishte futbollistë italianë.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]