Ludlow, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ludlow, California
qytet
Vendndodhja
Ludlow, California is located in SHBA
Ludlow, California
Ludlow, California

Koordinatat: 34°43′16″V 116°9′36″P / 34.72111°V 116.16000°P / 34.72111; -116.16000

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Qarku San Bernardino
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 10 banorë (2000)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1883
Zona Kohore Pacific (PST)-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 92338
Prefiksi 760
Koordinatat 34° 43′ 16″ Veri

116° 9′ 36″ Perëndim

Ludlow, California është një qytet në qarkun San Bernardinoshtetit federal California, SHBA. Në Ludlow, California jetojnë 10 banorë (2000). Qyteti ka një lartësi mbidetare prej (1.778 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ludlow, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale