Lugaşu de Jos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lugaşu de Jos
Komunë
Vendndodhja
Lugaşu de Jos is located in Rumania
Lugaşu de Jos
Lugaşu de Jos

Koordinatat: 47°4′V 22°21′L / 47.067°V 22.350°L / 47.067; 22.350

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.20 [1] km2
Popullsia 3351 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417315
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Lugaşu de Jos, Lugaşu de Sus, Urvind
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Lugaşu de Jos është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3351 banorësh dhe sipërfaqe 54.20 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Lugaşu de Jos, Lugaşu de Sus, Urvind.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)