Lunca (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lunca
Komunë
Vendndodhja
Lunca is located in Rumania
Lunca
Lunca

Koordinatat: 46°31′V 22°29′L / 46.517°V 22.483°L / 46.517; 22.483

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.61 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417320
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Briheni, Hotărel, Lunca, Seghişte, Sîrbeşti, Şuştiu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Lunca është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 69.61 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Briheni, Hotărel, Lunca, Seghişte, Sîrbeşti, Şuştiu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)