Mërzenci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mërzenci
Fshat
noform
Vendndodhja
Mërzenci is located in Maqedonia e Veriut
Mërzenci
Mërzenci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 21 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1480
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 09′ 45″ Veri

22° 30′ 26″ Lindje

Popullsia 461 banorë (2002)