Mădăras (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mădăras
Komunë
Vendndodhja
Mădăras is located in Rumania
Mădăras
Mădăras

Koordinatat: 46°50′V 21°41′L / 46.833°V 21.683°L / 46.833; 21.683

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.32 [1] km2
Popullsia 2829 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417330
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Homorog, Ianoşda, Mădăras, Marţihaz
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Mădăras është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2829 banorësh dhe sipërfaqe 94.32 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Homorog, Ianoşda, Mădăras, Marţihaz.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)