Magellan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Magellan
Magellanband.jpg
Wayne dhe Trent Gardner
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg San Francisko, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara
ZhanriProgressive rock
LabelMagna Carta Records
Vite aktiv1985 - prezent
Anëtarët
Trent Gardner
Wayne Gardner

Magellan është një progressive rock bend nga Kalifornia, Shtetet e Bashkuara, që u formua në vitin 1985 nga vëllezërit Trent dhe Wayne Gardner.

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]