Mairena del Alcor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mairena del Alcor
Komunë
Stema_figuraBandera de Mairena del Alcor (Sevilla).svg
Vendndodhja
Mairena del Alcor is located in Spanjë
Mairena del Alcor
Mairena del Alcor

Koordinatat: 37°22′V 5°44′P / 37.367°V 5.733°P / 37.367; -5.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Sevilla
Qarku Campiña de Carmona
Kryetari i Bashkisë Antonio Casimiro Gavira Moreno (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.72 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 19924 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mairenero, ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41510
Faqja Zyrtare www.mairenadelalcor.org


Mairena del Alcor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña de Carmona, të provincës Sevilla, në Andalusia. Mairena del Alcor ka 19924 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]