Maja e Poplukës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

maja e Popolukës është majë malore në alpet Shqiptare (Bjeshkët e Nemuna) në Shqipëri, shtrihet në koordinatat gjeografike Lat/Lon : 42.44280 °N / 19.81230 °E dhe ka lartësia mbidetare 2569 m.

Lidhje e Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]