Mallkimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mallkimi është shprehje pak a shumë fetare që nënkupton shprehjen e dëshirës që qenia apo gjëja e mallkuar të pësoj nga të gjitha të ligat e mundshme.

Sherif Ahmeti mallkimin e shpjegon me ndihmën e një thënie tjetër nga Kurani dhe lë përshtypje të fitohet një mendim i tillë edhe në islam.[1]

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kur'an - Arkivuar 27 shtator 2007 tek Wayback Machine Sherif Ahmeti