Mandiraja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mandiraja

Mandiraja është një nën-qark në provincën Qendrorë JavaIndonezisë. Nën-distrikti Mandiraja është 300 km nga Xhakarta, Nën-qarku Mandiraja ka një sipërfaqe prej 52,61 km dhe një popullsi prej 63.679 banorë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qarku Mandiraja është një zonë shumë e rëndësishme për Indonezinë, sepse këtu është themeluar shkolla e parë nga kolonialet holandeze në shekullin e 16-të

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]