Mandy Patinkin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mandy Patinkin
MandyPatinkin 1 13 12.JPG
Patinkin, 2012
Informacione personale
Ditëlindja 1952
Vendlindja Chicago, Illinois, U.S.

Mandel Bruce "Mandy" Patinkin lindi më 1952. Është një aktor dhe komedian.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.