Manfred

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Manfred është emër gjerman i përbërë nga fjala me prejardhje saksone (të lartë) "mann"-njeri dhe "fridu"- mbrotje [1].

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Der Grosse Brock Haus, Band 14 - Wiesbaden 1984 ISBN 3-7653-0353-4