Mangani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mangani

Mangan është emërtimi frengjisht për magnezin. Fjala rrjedhë për qytetit Magnezia.[1] Shih magnezi.

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Der Grosse Brock Haus, Band 14 - Wiesbaden 1984 ISBN 3-7653-0353-4

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Wiki WikiFjalori: Mangani – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë