Manggarai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Manggarai (lexo: Manxharaj) banorët e Flores perendimore, Indonezi të cilët për kulturë themelore të ndikuar nga elementet islame dhe krishtere.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Der Grosse Brock Haus, Band 14 - Wiesbaden 1984 ISBN 3-7653-0353-4