Manggarai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Manggarai (lexo: Manxharaj) banorët e Flores perendimore, Indonezi të cilët për kulturë themelore të ndikuar nga elementet islame dhe krishtere.[1]

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Der Grosse Brock Haus, Band 14 - Wiesbaden 1984 ISBN 3-7653-0353-4