Marchena, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marchena
Komunë
Stema_figuraBandera de Marchena (Sevilla).svg
Vendndodhja
Marchena is located in Spanjë
Marchena
Marchena

Koordinatat: 37°20′V 5°25′P / 37.333°V 5.417°P / 37.333; -5.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku La Campiña
Kryetari i Bashkisë Juan Rodríguez Aguilera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 378.25 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 19984 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Marcheneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41620
Faqja Zyrtare www.marchena.es

Marchena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Campiña, të provincës Seville, në Andalusia. Marchena ka 19984 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 378.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]