Marfa, Texas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marfa, Texas
Anglisht : Marfa, Texas
qytet
noform
Presidio County courthouse in Marfa
Vendndodhja
Marfa, Texas is located in SHBA
Marfa, Texas
Marfa, Texas

Koordinatat: 30°18′43″V 104°1′29″P / 30.31194°V 104.02472°P / 30.31194; -104.02472

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Texas
Qarku Presidio
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.1 km2
 •  tokësore 4.1 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 1428 m (m.n.d.)
Popullsia 1981 banorë (2010)
Dendësia 523 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 79843
Prefiksi 432
Koordinatat 30° 18′ 43″ Veri

104° 1′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare marfacc.com

Marfa, Texas (Marfa, Texas) është një qytet në qarkun Presidioshtetit federal Texas, SHBA. Në Marfa, Texas jetojnë 1981 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 523 banor/km2 (1354.6 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 4.1 km2 (1.6 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 1428 m (4685 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marfa, Texas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale