Marie Jaëll

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marie Jaëll
Marie Jaell-Jeune femme.jpg
Informacione
Lindja(1846-08-17)17 Gusht, 1846 Steinseltz
PrejardhjaFranca
Vdekja4 Shkurt 1925 (78 vjeç) Paris
Profesion(e)pianiste dhe kompozitore
Instrument(e)Pianoja

Marie Jaëll (17 gusht, 1846 - 4 shkurt 1925) ishte një pianiste dhe kompozitore nga Franca.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Marie Jaëll lindi në vitin 1846, në Steinseltz.Vdiq më 4 shkurt 1925, në Paris.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]