Marin Bici

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Marin Bici (në literatur i njohur edhe si: Marin Byci , Marin Bizzi ose Marin Bizzius, lindur më 1570 - 1624) ishte një klerik i kishes katolike që ndër tjera shërbeu në Tivar.[1]

Vlera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Njihet per rrealcionin e tij derguarVatikanit ne vitin 1610 per nje udhetim te bere ne shShqiperine e mesme dhe te veriut

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Shevki Sh. Voca, për amzën islamgjakova.netart. MITROVICA NË UDHËPËRSHKRIMET E BRANISLAV NUSHIQIT[lidhje e vdekur][lidhje e vdekur]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.