Marinaleda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marinaleda
Komunë
noform
The multi purpose building of Marinaleda, also used as town hall, adorned with a portrait of Ernesto Che Guevara
Flamuri_figura
Vendndodhja
Marinaleda is located in Spanjë
Marinaleda
Marinaleda

Koordinatat: 37°22′16″V 4°57′29″P / 37.37111°V 4.95806°P / 37.37111; -4.95806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku Sierra Sur de Sevilla
Kryetari i Bashkisë Juan Manuel Sánchez Gordillo (IU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 2748 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Marinaleño / Marinaleña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41569
Prefiksi (+34) ...
Koordinatat 37° 22′ 16″ Veri

4° 57′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.marinaleda.com


Marinaleda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Sur de Sevilla, të provincës Seville, në Andalusia. Marinaleda ka 2748 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]