Markina-Xemein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Markina-Xemein
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Markina-Xemein is located in Spanjë
Markina-Xemein
Markina-Xemein

Koordinatat: 43°16′8″V 2°29′47″P / 43.26889°V 2.49639°P / 43.26889; -2.49639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Lea-Artibai
Kryetari i Bashkisë Juan Jose Txurruka Txurruka
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.79 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 4804 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1952
Vendasit Marquinés/a, Markinarra Jemeindarra, Xemeindarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48270
Koordinatat 43° 16′ 8″ Veri

2° 29′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.markina-xemein.com


Markina-Xemein është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lea-Artibai, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Markina-Xemein ka 4804 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]