Marrëdhënie e afërt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Marrëdhënie e afërt - nënkupton marrëdhënien mes dy personave: të cilët janë në vijë të gjakut në vijë të drejtë gjerë në pakufi, në vijë të tërthortë deri në shkallën e katërt dhe në gjini të krushqisë deri në shkallën e dytë.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJIN KUNDËR KORRUPSIONIT Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine