Martesa e Figaros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Martesa e Figaros (Italisht: La Nozze di Figaro, Shqiptimi: Le nóze di Fígaro), K. 492, është një opera komike në katër akte e kompozuar në 1786 nga Volfgang Amadeus Moxart, me një libreto Italiane të Lorenzo Da Pontes.


C Puzzle.png Ky artikull është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirësimin e këtij artikulli!