Martinton, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Martinton, Illinois
fshat
noform
Martinton water tower
Vendndodhja
Martinton, Illinois is located in SHBA
Martinton, Illinois
Martinton, Illinois

Koordinatat: 40°54′57″V 87°43′31″P / 40.91583°V 87.72528°P / 40.91583; -87.72528

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 191 m (m.n.d.)
Popullsia 375 banorë (2000)
Dendësia 576 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60951
Prefiksi 815
Koordinatat 40° 54′ 57″ Veri

87° 43′ 31″ Perëndim

Martinton, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Martinton, Illinois jetojnë 375 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 576 banor/km2 (1494 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.28 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 191 m (627 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Martinton, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale