Mary Wynne Warner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mary Wynne Warner
U lind në(1932-06-22)22 qershor, 1932
Carmarthen
VdiqGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
ShtetësiaBritania e Madhe
Profesionimatematikane

Mary Wynne Warner (22 qershor, 1932 - 1 prill 1998) ishte një matematikane nga Britania e Madhe, e specializuar në matematikën fuzzy [1][2].

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mary Wynne Warner lindi në vitin 1932, në Carmarthen, Uells, vajza e madhe e Sidney dhe Esther Davies. Ajo u rrit në Llandovery, ku babi i saj ishte një edukator. Ajo u shkollua në Shkollën Howell's Boarding në Denbigh.[3] Vdiq më 1 prill 1998

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ M. W. Warner, "Fuzzy topology with respect to continuous lattices," Fuzzy Sets and Systems 35(1)(1990): 85–91. doi:10.1016/0165-0114(90)90020-7
  2. ^ M. W. Warner, "Towards a Mathematical Theory of Fuzzy Topology" in R. Lowen and M. R. Roubens, eds., Fuzzy Logic: State of the Art (Springer 1993): 83–94. Stampa:Isbn
  3. ^ J. J. O'Connor and E. F. Robertson, "Mary Wynne Warner" Arkivuar 2 shkurt 2017 tek Wayback Machine Mathematical Genealogy Project, School of Mathematics and Statistics, University of St. Andrews, Scotland (October 2003).