Massena, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Massena, New York
Anglisht : Town of Massena
qytet
Vendndodhja
Massena, New York is located in SHBA
Massena, New York
Massena, New York

Koordinatat: 44°55′49″V 74°53′33″P / 44.93028°V 74.89250°P / 44.93028; -74.89250

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku St. Lawrence
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 61 m (m.n.d.)
Popullsia 12883 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1802
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 13662
Prefiksi 315
Koordinatat 44° 55′ 49″ Veri

74° 53′ 33″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.massena.us

Massena, New York (Town of Massena) është një qytet në qarkun St. Lawrenceshtetit federal New York, SHBA. Në Massena, New York jetojnë 12883 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (56.14 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 61 m (200 ft).

Historia[redakto | përpunoni burim]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Massena, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale