Matohasanaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matohasanaji
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Gjirokastrës
Rrethi: Rrethi i Tepelenës
Komuna: Komuna Lopës
Targat e automjeteve: TP
Përdorimi i stampës

Matohasanaji është një fshatkomunën Lopësrrethin e TepelenësShqipërisë. Fshati kufizohet me fshatin Sinanaj dhe është 30 km larg Tepelenës.

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]