Maya Angelou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maya Angelou
Maya Angelou visits YCP Feb 2013.jpg
U lind
Marguerite Annie Johnson

1928
TitulliAngelou, 2013

Marguerite Annie Johnson lindi më 1928. Është një aktore dhe komediane.