Mayfield, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mayfield, New York
Anglisht : Town of Mayfield
qytet
Vendndodhja
Mayfield, New York is located in SHBA
Mayfield, New York
Mayfield, New York

Koordinatat: 43°7′29″V 74°15′36″P / 43.12472°V 74.26000°P / 43.12472; -74.26000

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Fulton
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 255 m (m.n.d.)
Popullsia 6495 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 43° 7′ 29″ Veri

74° 15′ 36″ Perëndim

Mayfield, New York (Town of Mayfield) është një qytet në qarkun Fultonshtetit federal New York, SHBA. Në Mayfield, New York jetojnë 6495 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (64.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 255 m (837 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mayfield, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale