McLemoresville, Tennessee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
McLemoresville, Tennessee
Anglisht : McLemoresville, Tennessee
qytet
noform
Vendndodhja
McLemoresville, Tennessee is located in SHBA
McLemoresville, Tennessee
McLemoresville, Tennessee

Koordinatat: 35°59′15″V 88°34′39″P / 35.98750°V 88.57750°P / 35.98750; -88.57750

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Tennessee
Qarku Carroll
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 352 banorë (2000)
Të dhëna të tjera
Themelimi ca. 1820
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 38235
Prefiksi 731
Koordinatat 35° 59′ 15″ Veri

88° 34′ 39″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://carrollcounty-tn-chamber.com/mclemoresville-1.htm

McLemoresville, Tennessee (McLemoresville, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në McLemoresville, Tennessee jetojnë 352 banorë (2000). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (0.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (420 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: McLemoresville, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale