Mežica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Razglednica Mežice 1968.jpg

Mežica (gjermanisht: Mießdorf) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Korushkës (Carinthia).

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]