Medvode

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Medvode, Slovenija, Železniška postaja.jpg

Medvode (gjermanisht: Zwischenwassern) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Sllovenisë Qendrore .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]