Mengeš

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mengeš (gjermanisht: Mannsburg) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Sllovenisë Qendrore .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]