Mentor Zhubi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mentor Zhubi (i lindur më 1 maj 1984) është një lojtar Ndërkombëtare i Suedisë dhe një futbollist me origjinë kosovare shqiptare.

Futbolli[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai aktualisht po luan për Västra Frölunda në Swedish Division 3

Futsall[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zhubi është gjithashtu një lojtar i futbollit Futsal për ekipin e Göteborg FC Ibra dhe ekipi kombëtar suedez. Në vitin 2012, FC Ibra fitoi kampionatin suedez të Futbollit dhe Mentor Zhubi u zgjodh Lojtari i Vitit.