Meshevishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meshevishti
Fshat
Vendndodhja
Meshevishti is located in Maqedonia e Veriut
Meshevishti
Meshevishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 904 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6342
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 14′ 19″ Veri

20° 46′ 36″ Lindje

Popullsia 779 banorë (2002)